Parohia Sfântul Nicolae – Șoimești

Școala de primăvară 2023 – Parohia Șoimești

Parohia Soimesti a organizat în perioada 20 februarie – 8 aprilie 2023 un număr de cinci activități educative și religioase, destinate copiilor: o cateheză despre Scara Raiului, un atelier de croitorie, pelerinaj la Mânăstirile Ianculești și Jercălăi, un curs introductiv pentru copii despre muzica psaltică și un atelier de Paști de încondeiat ouă și de confecționat coșulețe din hârtie. La activități au participat copii din parohia Șoimești, fiind susținute și cu ajutorul unor voluntari și asociații cu care parohia a colaborat. Scopul atelierelor este apropierea de biserică a copiilor, împărtășirea dragostei față de aproapele, îmbogățirea cunoștințelor. Pentru mai multe detalii acceseaza link-ul de mai jos:

https://ziarullumina.ro/actualitate-religioasa/stiri/scoala-de-primavara-la-biserica-sfantul-nicolae-din-soimesti-prahova-179727.html